Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 14:50 - Zülal Güneş Yazdı

Duyu Organlarının Tedavisinde Yararlanılan Teknolojik Gelişmeler Nelerdir?

Soru: Duyu Organlarının Tedavisinde Yararlanılan Teknolojik Gelişmeler Nelerdir?
Cevap: Duyu organlarını iyileştirmek ve duyu organlarından eskisi gibi faydalanabilmek için birtakım cihazlar kullanılır. Bu cihazlar arasında implant cihazları, görme protezleri, koklama cihazları, tat alma cihazları ve ultrasonik terapi bulunur.

Duyu Organları Tedavisi İçin Yapılan Teknolojik Cihazlar

Duyu Organlarının Tedavisinde Yararlanılan Teknolojik Gelişmeler Nelerdir?

Çeşitli sebeplerle hasar gören duyu organlarımız eskisi kadar sağlıklı çalışmamaktadır. Bu nedenle de bu duyu organlarını iyileştirmek ve duyu organlarından eskisi gibi faydalanabilmek için birtakım cihazlar kullanılır. Bu cihazlar arasında implant cihazları, görme protezleri, koklama cihazları, tat alma cihazları ve ultrasonik terapi bulunur.

İşitme kaybı yaşayan kişiler için implant cihazları kullanılmaktadır. Bu cihazlar, iç kulaktaki sinir hücrelerine doğrudan elektrik sinyalleri göndererek kişiye eski işitme fonksiyonunu geri kazandırmayı amaçlar.

Görme kaybı yaşayan kişiler için görme protezleri geliştirilmektedir. Bu göz protezleri, gözde bulunan hasarlı dokuların yerine elektronik cihazlar yerleştirilerek kişinin görme fonksiyonunu geri kazandırmayı amaçlar.

6. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 205. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.