Cevap Yaz
4 Nisan 2023, 18:58 - Zülal Güneş Yazdı

Edebiyatımızda Dinin İzleri İfadesinden Ne Anlıyoruz?

Soru: Edebiyatımızda Dinin İzleri İfadesinden Ne Anlıyoruz?
Cevap:

Edebiyatımızda dinin izleri, roman, hikaye, şiir, destan, gazel gibi tüm edebi türlerde geçmişten günümüze kadar İslamiyet’in etkisi olduğu anlamına gelmektedir. Edebiyat tarihimizde kaleme alınmış edebi eserlerimizin içeriğinde illa ki dinimizden çeşitli kavramları bulabilmemiz veya dinimizin değerlerini okuyabilmemiz mümkün olmuştur.

Edebiyatımızda Dinin Yeri

Edebiyatımızda Dinin İzleri İfadesinden Ne Anlıyoruz

Yazarlarımız, eserlerinin içerisinde Allah, Peygamber, Camii, Medrese gibi kavramları sıkça kullanmış, eserlerini kaleme alırken de işledikleri konuyu anlatırken de pek çok yazarımız dini duyarlılıklarımızı eserine aktarmıştır.

Özellikle Mesnevi, edebiyatımızda çok önemli bir tür olmakla birlikte, tasavvufi eserlerimiz de oldukça fazladır. Mevlana, Yunus Emre, Hacı Bektaş-ı Veli gibi çok önemli yazarlarımız ve düşünürlerimiz dinimizi eserlerinde kullanmışlardır.

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 118. Sayfa Cevapları Lisans Yayınları  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.