Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 16:13 - Zülal Güneş Yazdı

Elektrik Kesildiğinde Can Ve Mal Kaybının Oluşabileceği Yerlerde Elektrik Kesintisine Karşı Ne Gibi Önlemler Alınır?

Soru: Elektrik Kesildiğinde Can Ve Mal Kaybının Oluşabileceği Yerlerde Elektrik Kesintisine Karşı Ne Gibi Önlemler Alınır?
Cevap: Elektrik kesildiğinde can ve mal kaybının oluşabileceği yerlerde mutlaka elektrik kesintisine karşı birtakım önlemler alınmalıdır. Özellikle elektrik kesintisinin yaşanması halinde doğrudan devreye girecek jeneratör kullanılması veya elektrik harici enerji kaynaklarına başvurulması gerekmektedir.

Elektrik Kesintisinden Korunmak İçin Neler Yapılabilir?

Elektrik Kesildiğinde Can Ve Mal Kaybının Oluşabileceği Yerlerde Elektrik Kesintisine Karşı Ne Gibi Önlemler Alınır?

Özellikle hastanelerde mutlaka elektriğin sürekli olarak bulunması gerekmektedir çünkü sürekli olarak elektriğe bağlı olan makinalara bağlı kişilerin bu makinelerde elektrik kesintisi olması halinde hayati fonksiyonları duracağı ve ölümleri gerçekleşeceği için bu noktalarda mutlaka jeneratör kullanılması gerekmektedir.

Bunun yanı sıra elektriğe mutlaka ihtiyaç duyulan ve hayati önem taşıyan mekanlarda da elektrik kesintilerine karşı önlem alınması oldukça önemli bir durumdur.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 219. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.