Cevap Yaz
29 Kasım 2022, 19:16 - Sena Yazdı

Evimizde Kullandığımız Pillerin Bitmesi Durumunda Ne Yaparız?

Piller Biterse Ne Yapabiliriz?

Piller kimyasal cihazlardır. Kimyasal oldukları için toprakta uzun süre çözünemezler ve toprağa ile suya zarar vererek verimsizleştirirler. Pillerin zararlarının büyük olması dolayısı ile biten piller için toplama kutuları vardır. Evlerimizde ve iş yerlerinde kullanıp bitirdiğimiz pilleri bu kutuların bulunduğu yerlere götürerek atmamız gerekir.

Piller Biterse Ne Yapabiliriz

Pillerin doğaya atılması sonucunda en çok zarar veren maddelerden biridir. Pillerin toprak ile temasında 300 yılda çözüldüğü bilinmektedir. Bu geçen süre de piller toprağı güçsüzleştirir ve verimsizleştirir. Su ile temasında ise suları kirleterek kullanıldığında hastalıklara sebebiyet vermektedir.

Pillerimiz bittiği takdirde muhafaza ederek biriktirmeli ve pil toplama kutularının olduğu okul, hastane ve benzeri yerlere götürerek pil toplama kutularına bırakmalıyız. İnsanoğlu doğa ile  birlikte yaşar ve bizlere düşen de bizi yaşatan doğanın kirletilmesine, zarar verilmesine izin vermemektir.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.