Cevap Yaz
20 Ağustos 2023, 14:16 - Zülal Güneş Yazdı

Fâtiha Suresinde Üzerinde Durulan Hususlar Nelerdir?

Soru: Fâtiha Suresinde Üzerinde Durulan Hususlar Nelerdir?
Cevap: Fatiha suresinde üzerinde durulan hususlar, Allah’ın gücünün her şeye yeteceği, Allah’ın bir olduğu, Allah’ın kıyamet gününün sahibi olduğu, doğru yola girmek ve sapkınları yolundan döndürmek için kulların Allah’a sığınılması gerektiği ve yalnızca ve yalnızca Allah’a ibadet edilmesi gerektiğidir.

Fatiha Suresi

Fâtiha Suresinde Üzerinde Durulan Hususlar Nelerdir?

Kur’an’ın ilk suresi olan Fatiha Suresi, toplamda 7 ayetten oluşmuştur ve Mekke döneminde indirilen bir suredir. İniş sırasına göre 5. Sure olan Fatiha Suresi, adını da Kur’an-ı Kerim’in ilk suresi olmasından dolayı kelime anlamı “açılış, başlangıç” olan “Fatiha” kelimesi ile adlandırılmış bir suredir.  Fatiha suresinin başında Allah’ın Rahman ve Rahim sıfatı bulunurken, Allah’a hamd edilmiştir.

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 64. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.