Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 16:05 - Zülal Güneş Yazdı

Felak Suresi Bize Hangi Mesajları Vermektedir? Sureye Göre Nelerden Allaha Sığınmamız Gerekir?

Soru: Felak Suresi Bize Hangi Mesajları Vermektedir? Sureye Göre Nelerden Allaha Sığınmamız Gerekir?
Cevap: Allah’a sığınmakla ilgili ilk ayet böyle başlar. “Allah’a sığınmak, Allah’ın tek ve üstün güç olduğuna inanmaktır”. Bu yüzden namaz kılıyor ve ibadetlerimizi yapıyoruz.

Felak Suresi Ne Anlatmaktadır?

Felak Suresi Bize Hangi Mesajları Vermektedir Sureye Göre Nelerden Allaha Sığınmamız Gerekir.

Kısa surelerden biri olan Felak Suresi, namaz esnasında okunan en meşhur ayetlerden oluşmaktadır. Allah’a sığınmakla ilgili ilk ayet böyle başlar. “Allah’a sığınmak, Allah’ın tek ve üstün güç olduğuna inanmaktır”. Bu yüzden namaz kılıyor ve ibadetlerimizi yapıyoruz.
Felak Suresi koruyucu özelliğe sahiptir. Bu nedenle daha sık okumaya değer. Okumak, namazın yerine geçer, ibadettir ve sevap kazanmanıza yardımcı olur. Şerrinden korunmamız gereken şeyleri bize açıkça bildiren kıymetli bir sure olmaktadır. Tüm dünyada korunulması gerekenlerin resmen bir listesini veren bu sure dikkate alındığında tüm kötülüklerden korunmak daha basit hale geleceğini biliyoruz.

7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 78. Sayfa Cevapları GÜN Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.