Cevap Yaz
1 Aralık 2023, 15:13 - Zülal Güneş Yazdı

Frigler Hangi Sanat Dallarında Eserler Vermişlerdir?

Soru: Frigler Hangi Sanat Dallarında Eserler Vermişlerdir?
Cevap: Frigler, antik MÖ 7. yüzyılda Anadolu’da yaşamış bir halk olarak bilinir. Frig sanatının çok az eseri bulunmaktadır ve bunların çoğu heykel, metaller ve seramiklerdir.

Friglerin Eserleri Hakkında Bilgiler

Frigler Hangi Sanat Dallarında Eserler Vermişlerdir

Frig sanatı, Yunan ve Pers sanatından etkilenmiştir ve belirgin bir tarz ve teknik özelliği vardır. Frigler, özellikle tanrı ve tanrıçaların portrelerini ve mitolojik sahnelerini heykellerinde yansıtmışlardır. Bu eserler bugün çok değerli koleksiyonlar ve müzelerde sergilenmektedir.

Friglerin çok eski bir uygarlık olmasının da ortaya çıkan sanat eserlerinin azlığı konusunda etkisi vardır. Tarihteki olayların da etkisiyle günümüze ulaşabilen sanat eserleri bir hayli az olmuştur. Henüz keşfedilmemiş eserlerin de olabileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 42. Sayfa Cevapları MEB Yayınları  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.