Cevap Yaz
4 Nisan 2023, 3:53 - Zülal Güneş Yazdı

Girişimcilerin, Toplumun İlgi Ve İhtiyaçlarına Göre Bir Üretim Ve Pazarlama Yaptıklarını Düşünüyor Musunuz? Açıklayınız.

Soru: Girişimcilerin, Toplumun İlgi Ve İhtiyaçlarına Göre Bir Üretim Ve Pazarlama Yaptıklarını Düşünüyor Musunuz? Açıklayınız.
Cevap:

Girişimcilerin, toplumun ilgi ve ihtiyaçlarına göre bir üretim ve pazarlama yaptıklarını düşünüyorum.

Çünkü başarılı bir girişim, potansiyel müşterilerin ihtiyaçlarını ve arzularını tanımak ve bunları karşılamak için ürün veya hizmet sunmalıdır. Toplumun ihtiyaçlarını göz önünde bulundurmayan girişimciler ürettikleri ürünleri satacak hedef kitleye ulaşım sağlayamazlar.

Girişimcilerin Topluma Yararı  Var Mıdır?

Girişimcilerin, Toplumun İlgi Ve İhtiyaçlarına Göre Bir Üretim Ve Pazarlama Yaptıklarını Düşünüyor Musunuz Açıklayınız

Girişimciler, pazar araştırması yaparak, rakiplerini inceleyerek ve müşterileriyle doğrudan iletişim kurarak toplumun ihtiyaç ve arzularını belirleyebilirler.

Tüm bu faktörleri dikkate alarak girişimcilerin ürün veya hizmetlerini pazarlamaya ve sunmaya çalışmaları gerekmektedir. Böylece girişimciler, toplumun ihtiyaçlarına göre bir üretim ve pazarlama yaparak, girişimciler müşteri memnuniyetini ve işlerinin başarısını artırma şansına sahip olurlar.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 142. Sayfa Cevapları E-Kare Yayıncılık  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.