Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 16:44 - Zülal Güneş Yazdı

Gökyüzünde Sadece Yıldızlar Mı Gözlemlenir? Gözlemlenebilen Başka Gök Cisimleri Varsa Bunlar Nelerdir?

Soru: Gökyüzünde Sadece Yıldızlar Mı Gözlemlenir? Gözlemlenebilen Başka Gök Cisimleri Varsa Bunlar Nelerdir?
Cevap: Geceleri Dünya’dan gökyüzüne baktığımız esnada pek çok farklı parlayan nokta gözümüze çarpar. Bu gök cisimleri yıldız olarak isimlendirilir. Ancak gökyüzünde yalnızca yıldızlar gözlemlenmez.

Gökyüzünde Gözlemlenen Hangi Cisimler Vardır?

Gökyüzünde Sadece Yıldızlar Mı Gözlemlenir? Gözlemlenebilen Başka Gök Cisimleri Varsa Bunlar Nelerdir?

Yıldızları gözlemleyebildiğimiz gibi bazı gezegenleri de gözlemleyebiliriz. Aynı zamanda uydumuz olan Ay’ı da Dünya’dan bakarak kolaylıkla görebiliriz. Dünya’dan baktığımızda Venüs ve Mars gibi bazı gezegenleri de güneşin doğuşu ya da batışı esnasında gözlemleyebiliriz.
Ayrıca bir teleskop kullanarak uzayın çok daha derinlerinde bulunan yapıları da gözlemleme şansımız olmaktadır. Bu nedenle dünyadan yalnızca yıldızların gözlemlendiğini söylemek son derece yanlıştır. Pek çok farklı gök cismini daha dünyadan bakarak görmek mümkündür.

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 39. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.