Cevap Yaz
2 Nisan 2023, 3:46 - Zülal Güneş Yazdı

Gökyüzüne Saçılmış Birbirinden Farklı Işık Noktaları Hangi Gök Cisimleri Olabilir?

Soru: Gökyüzüne Saçılmış Birbirinden Farklı Işık Noktaları Hangi Gök Cisimleri Olabilir?
Cevap: Geceleri gökyüzüne baktığımızda pek çok parlayan nokta görürüz. Bu noktaların neler olabileceği hakkında düşünmemiz gereklidir. Bu noktalar yıldızlar olabilir. Aynı zamanda oldukça parlak olan kuyruklu yıldızları da görebiliriz.

Gökyüzünde Işık Saçan Gök Cisimleri Hangileri Olabilir?

Gökyüzüne Saçılmış Birbirinden Farklı Işık Noktaları Hangi Gök Cisimleri Olabilir?

Kutup yıldızı da oldukça parlaktır. Takım yıldızları görebiliriz. Gökyüzünde parıldayan noktalar gezegenler de olabilir. Dünyamıza yakın olan Mars ve Venüs gibi gezegenler zaman zaman görülebilir.
Gökyüzünde parlayan cisim uydumuz Ay da olabilir. Ayrıca geceleri gökyüzünde uçan uçaklarda çeşitli ışık noktaları oluşturmaktadır. Bu nedenle iyi bir gözlem yaparak bu ışık noktalarının oluşmasına neyin sebep olduğunu öğrenebiliriz. İyi bir gözlem için de tam karanlık ve iyi bir teleskopa ihtiyaç olmaktadır.

7. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 31. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.