Cevap Yaz
23 Aralık 2023, 17:59 - Zülal Güneş Yazdı

Güvenli Geçiş Yerleri Olmayan Kara Yollarında Karşıya Geçmek İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Soru: Güvenli Geçiş Yerleri Olmayan Kara Yollarında Karşıya Geçmek İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?
Cevap:

Güvenli geçiş yerleri şöyledir; Alt geçit, üst geçit, trafik polisi olan yerler, yaya geçidi, kaldırımlar gibi yerler güvenli geçiş yerleridir. Bu alanların olmadığı yerlerde kişilerin dikkatli olması gerekir. Sağına ve soluna bakarak karşıya geçmeyi sağlamalıdır.

Güvenli Geçiş Yerlerinin Bulunmadığı Alanlarda Nelere Dikkat Edilmelidir?

Güvenli Geçiş Yerleri Olmayan Kara Yollarında Karşıya Geçmek İçin Nelere Dikkat Edilmelidir?

Güvenli geçiş yerleri olmayan kara yollarında karşıya geçmek için kişilerin oldukça dikkatli olması gerekmektedir. Herhangi bir trafik ışığı, yaya geçici, üst veya alt geçit bulunmuyorsa ve kişinin karşıya geçmesi gerekiyorsa, bu durumda kişiler araç trafiğinin en az olduğu anda önce soluna sonra sağına ve sonra tekrar soluna bakarak dikkatli bir şekilde karşıya geçmelidir. Böyle bir durumda karşıdan karşıya geçerken başka şeylerle oyalanmayıp yalnızca yola ve araçlara dikkat edilmesi gerekmektedir.

4. Sınıf Trafik Güvenliği Ders Kitabı 36. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.