Cevap Yaz
2 Nisan 2023, 4:29 - Zülal Güneş Yazdı

Hacca Giden Kimseleri Uğurlarken Neler Yapılmaktadır?

Soru: Hacca Giden Kimseleri Uğurlarken Neler Yapılmaktadır?
Cevap: Hacı adayları cami önünde toplanarak otobüslere biniyor. Bazı hacı adayları akrabaları tarafından havaalanına getiriliyor. Otobüs ve arabalarda Türk bayrakları asılıdır. Hacılar, havalimanında ve şehir merkezindeki cami önünde karşılanıyor. Hacı eve geldiğinde hacıları ziyaret eder.

Hacca Gidenler İçin Neler Yapılır?

Hacca Giden Kimseleri Uğurlarken Neler Yapılmaktadır

Hac ziyareti sırasında, genellikle akşam saatlerinde gelen ziyaretçiler, hacı Hacerül Esved taşına değdiğinde hacının elini öper ve alnına koyarlar. Zemzem setinde ziyaretçilere Zemzem suyu, hacı yağı ve hurma ikram edilir. Ziyaretçiler ayrıca gümüş yüzük, seccade, tespih ve başörtüsü gibi hediyeler alırlar. Hacılar ruh hallerine göre yaklaşık 10 veya 20 gün sonra “hacı yemeği” yerler. Bu yemekler kıymalı gözleme ve peynir ve ayran olabileceği gibi çorba, etli fasulye veya nohut, pilavlı helva ve irmik şeflerle birlikte olabilir ve hatta düğün yemekleri gibi davetler de olabilir.

7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 36. Sayfa Cevapları GÜN Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.