Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
4 Ocak 2021, 16:10
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1101

“Hepimiz Aynı Kilimin Desenleriyiz” Konulu Bir Kompozisyon

“Hepimiz Aynı Kilimin Desenleriyiz.” Konulu Bir Kompozisyon


“Hepimiz Aynı Kilimin Desenleriyiz”

Ayşe ülkesinde yaşayan ama yurt dışındaki insanları çok merak eden küçük bir çocuktur.Hayali Dünya’yı gezip yeni insanlarla tanışmaktır.Bunun çok kolay olacağını düşünür.Bunları düşünürken bir gün kendi ülkesinde bir Suriyeli bir de Afrikalı arkadaş edinir.Bu arkadaşlarıyla çok iyi anlaşacağını düşünür ama işler hiç istediği gibi gitmez.Onlarla anlaşması zaman alır.Örf ve adetleri kendi ülkesine göre çok farklıdır.Ayşe ön yargılı olmadığını düşünmesine rağmen onların fikirlerine karşı ön yargılı davranır.

 Bir gün annesi Afrikalı arkadaşı ile  bir konu hakkında tartışırken görür.Buna müdahale ederek neden tartıştıklarını sorar.Çok küçük bir şey için tartıştıklarını görünce annesi güler ve der ki “Birbirinizi dinleyip davranışın altında yatan sebebi sorsanız ve buna saygı duysanız sorun çözülecek.Bu kadar küçük bir şey için tartışmanıza gerek yok.Afrika’da senin yaptığın davranış yanlış olurdu Ayşe.Bu yüzden arkadaşın sana kızıyor.”dedi.

Ayşe o an fark etti.İnsanların davranışlarının altında yatan sebebi bilmeden kimseye kızmaması gerektiğini ve onu bu davranışı için yargılamaması gerektiğini.Eğer ileride yurt dışına çıkarsa her türlü insanı her haliyle kucaklayacağına dair kendine söz verdi.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Fiziksel Yasalarla Evrendeki Düzen Arasındaki İlişki Nedir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.