Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 10:40 - Zülal Güneş Yazdı

Hz. Hamza (r.a.) Ya Da Hz. Ömer (r.a.) Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Soru: Hz. Hamza (r.a.) Ya Da Hz. Ömer (r.a.) Hakkında Neler Biliyorsunuz?
Cevap: Hz. Hamza ilk Müslümandır. Peygamber efendimizin amcasıdır. Hz. Ömer dört halifeden biridir. Adaletli bir hükümdar olmuştur.

Hz. Hamza (r.a.) Ya Da Hz. Ömer (r.a.) Hakkında Bilgiler

Hz. Hamza (r.a.) Ya Da Hz. Ömer (r.a.) Hakkında Neler Biliyorsunuz

Hz. Hamza: Hz. Hamza, Hz. Muhammed’in amcasıdır ve ilk Müslümanlardan biridir. Tam adı Hamza bin Abdülmuttalîb olan Hz. Hamza, 569~570 yılında doğmuş ve 625 yılında vefat etmiştir. Lakabı “Allah’ın Aslanı” olan Hz. Hamza, Hz. Muhammed (s.a.v) sütkardeşidir.

Hz. Ömer: Hz. Ömer (r.a) 581 yılında Mekke’de doğmuştur ve babası Hattab bin Hufeyl, annesi Fatıma bin Haşam’dır. Hz. Ömer, dört halifeden biri olarak Hz. Muhammed’in ölümünden sonra son derece adaletli bir hükümdar olmuştur.

Beytülmal’ı Müslümanlar arasında en adaletli şekilde bölüştürmüş, İslam’ın yayılmasında büyük katkısı olmuş ve namaz kılarken bir Hristiyan tarafından şehit olmuştur.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 79. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.