Cevap Yaz
3 Nisan 2023, 1:26 - Zülal Güneş Yazdı

Hz. Hatice (r.a.) Ya Da Ebu Talip Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Soru: Hz. Hatice (r.a.) Ya Da Ebu Talip Hakkında Neler Biliyorsunuz?
Cevap: Hz. hatice peygamber efendimizden 15 yaş büyük olan ilk eşidir. Peygamber efendimize her zaman maddi ve manevi destek olmuştur. Ebu Talip peygamber efendimizin amcasıdır. Peygamber efendimize bakmış onu büyütmüştür.

Hz. Hatice (r.a.) Ya Da Ebu Talip Kimlerdir?

Hz. Hatice (r.a.) Ya Da Ebu Talip Hakkında Neler Biliyorsunuz?

Hz. Hatice: Hz. Hatice, Peygamber efendimiz Hz. Muhammed’in (s.a.v) ilk eşidir. 556 yılında Mekke’de dünyaya gelmiştir ve Kureyş’in Beni Esed kabilesindendir. Babası Hüveylid, annesi ise Fatıma olan Hz. Hatice, peygamber efendimiz ile evlendiğinde 40 yaşındadır. Hz. Muhammed’e her daim maddi ve manevi destek olmuştur.

Ebu Talip: Ebu Talip’in diğer adı Abdümenaf’tır ve Hz. Muhammed’in (s.a.v) öz amcasıdır. Peygamber Efendimizi en iyi tanıyanlardan biri olarak her zaman koruyup kollamıştır. İlk Müslümanlardan biri olan Ebu Talip, aynı zamanda Hz. Ali’nin de babasıdır. 535 yılında doğmuş, 629 yılında ise Mute Savaşı’nda şehit olmuştur.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 81. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.