Cevap Yaz
2 Nisan 2023, 4:03 - Zülal Güneş Yazdı

Hz. Muhammed’i (Sav) Diğer İnsanlardan Ayıran En Önemli Yönü Nedir?

Soru: Hz. Muhammed’i (Sav) Diğer İnsanlardan Ayıran En Önemli Yönü Nedir?
Cevap: Onu diğerlerinden ayıran bir diğer özellik ise oldukça güvenilir olmasıdır. Bundan dolayı “Kendine Güvenen Muhammedul” lakabını kazandı. Onu diğer insanlardan ayıran vahiy almış ve peygamber olarak seçilmiş olmasıdır.

Peygamber Efendimizi Bizlerden Ayıran Özelliği Nedir?

Hz. Muhammed'i (Sav) Diğer İnsanlardan Ayıran En Önemli Yönü Nedir?

Onu diğer insanlardan ayıran vahiy almış ve peygamber olarak seçilmiş olmasıdır.
Rabbimiz, insanların en cömerti ve şefkatlisiydi. Ramazan ayında Cebrail (aleyhissalâtu vesselâm)’in yanındayken en güzel halindeydi. Cebrail (a.s) Ramazan boyunca her gece onu ziyaret eder ve ona Kur’an’ı öğretirdi. Kötü bir söz söylemezdi. Kimseyle kötü olmazdı. Her zaman ciddiydi. Dünya işlerine kızmazdı. Umutsuzluğa kapılmaz. Kimseyi suçlamaz. Affetti, intikamını almadı. Hoşlanmadığı bir şey hakkında sessiz kaldı. Yemeğini seçmedi, önüne konulanı yerdi. Suskunluğu sözden uzun sürdü.

7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 97. Sayfa Cevapları GÜN Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.