Cevap Yaz
4 Nisan 2023, 18:30 - Zülal Güneş Yazdı

Hz. Muhammed’in (s.a.v) Ailesine Karşı Gösterdiği Örnek Davranışlar Nelerdir?

Soru: Hz. Muhammed’in (s.a.v) Ailesine Karşı Gösterdiği Örnek Davranışlar Nelerdir?
Cevap:

Hz. Muhammed, (s.a.v) eve girerken her zaman selam vererek girer, çocuklarına her zaman merhamet ve şefkatle yaklaşarak onlarla keyifli sohbetler ederdi. Eşine son derece kibar bir şekilde davranır ve eşine çok sadık davranırdı.

Hz. Muhammed’in Ailesine Göstermiş Olduğu Örnek Davranışlar

Hz. Muhammed’in (s.a.v) Ailesine Karşı Gösterdiği Örnek Davranışlar Nelerdir?

Önemli bir karar alırken kararı tek başına vermez, karar almadan önce tüm ailesine danışarak onların da fikirlerini alırdı. Ev işlerinde eşine yardımcı olur, ailesi ile şakalaşarak onları mutlu eder, ailesindeki kimseyi birbirinden ayırmaz ve hepsini çok severdi.

Eve gelen misafirlerine her zaman cömert davranarak onlara ikramlarda bulunur, yoksullara yardım eder, hastaları ve akrabalarını ziyaret etmeyi hiç ihmal etmezdi.

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 84. Sayfa Cevapları Lisans Yayınları  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.