Cevap Yaz
20 Ağustos 2023, 14:16 - Zülal Güneş Yazdı

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Doğduğu Dönemde Mekke’deki Dinî Ve Sosyal Hayat Nasıldı?

Soru: Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Doğduğu Dönemde Mekke’deki Dinî Ve Sosyal Hayat Nasıldı?
Cevap:

Hz. Muhammed’in (s.a.v) doğduğu dönemde Mekke’deki dini ve sosyal hayat oldukça kötüydü. O dönemde ortak bir inanış olmamakla birlikte pek çok farklı dini inanış vardı ve insanlar putlara tapıyordu. Yahudilik ve Hristiyanlık yaygındı ancak Mekke’deki kişiler bu dinleri kendince yorumlayarak kullanmakta, sosyal hayatta kız çocuklarına hiç önem verilmeyip kurban edilirmiş. Özellikle Arap Yarımadası’nda cehalet dönemi yaşanmaktaydı.

Risalet Öncesi Dönem Nedir?

Hz. Muhammed’in (s.a.v.) Doğduğu Dönemde Mekke’deki Dinî Ve Sosyal Hayat Nasıldı?

Risalet öncesi dönem nedir? Sorusuna yanıt olarak; Risalet öncesi dönem, “Elçi” anlamına gelen Risalet kelimesinden türetilmiştir ve elçi öncesi yani Hz. Muhammed (s.a.v) öncesi dönemi ifade etmekte olan bir dönemdir.

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 100. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.