Cevap Yaz
2 Nisan 2023, 4:29 - Zülal Güneş Yazdı

Hz. Peygamber (s.a.v.) İnsanlara Yardım Ederken Nelere Dikkat Etmiş, Nasıl Bir İncelik Göstermiştir?

Soru: Hz. Peygamber (s.a.v.) İnsanlara Yardım Ederken Nelere Dikkat Etmiş, Nasıl Bir İncelik Göstermiştir?
Cevap: eygamberimiz (sav); “Veren el, alan elden hayırlıdır.” o emretti. Böylece Müslümanlara yardım etmenin, kendilerine yardım edilmekten daha hayırlı olduğunu bildirdi.

İnsanlara Yardım Etmek Neden Önemlidir?

Hz. Peygamber (s.a.v.) İnsanlara Yardım Ederken Nelere Dikkat Etmiş, Nasıl Bir İncelik Göstermiştir?

Peygamberimiz (sav); “Veren el, alan elden hayırlıdır.” o emretti. Böylece Müslümanlara yardım etmenin, kendilerine yardım edilmekten daha hayırlı olduğunu bildirdi. Zor ve sıkıntılı zamanlarda Müslüman kardeşlerinden yardım, anlayış ve sevgi görenler, sorunlarının üstesinden geldikçe iş arayacak ve para kazanacak, alan değil veren insanlar olacaktır. Böylece toplumda erdem yarışı başlayacak.
Bu yüzden biz de tıpkı Peygamberimiz (sav) gibi insanlara karşı nazik ve anlayışlı olmalıyız. Böylece diğer insanlar da bize karşı iyi davranacaktır. İyilik yaptıkça çoğaltarak insanların birbirlerine saygılı ve yardımsever olmasını sağlayabiliriz. Herkes iyi geçinirse toplumda bir sorun olmayacaktır.

7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 65. Sayfa Cevapları GÜN Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.