Cevap Yaz
2 Nisan 2023, 4:27 - Zülal Güneş Yazdı

Hz. Salih (sav) Kıssasından Ne Gibi Sonuçlar Çıkarabiliriz?

Soru: Hz. Salih (sav) Kıssasından Ne Gibi Sonuçlar Çıkarabiliriz?
Cevap: Diğer tüm kıssalarda olduğu gibi ibadetin ve manevi boyutun önemsenmesi gerektiği çünkü bu dünyanın bir gün sona ereceği ve önemli olanın ahiret olduğu anlatılmaktadır.

Hz. Salih Kıssası İle Anlatılmak İstenen Nedir?

Hz. Salih (sav) Kıssasından Ne Gibi Sonuçlar Çıkarabiliriz

İnsanlar sanatın yardımıyla dağları oydu ve güçlü saraylar inşa etti, ancak onları yıkımdan kurtaramadı. Allah’ın emri ve rızası, makam ve servete tercih edilir. İnanmayanlarla uğraşmadan önce yapılması gereken çok şey var. Kâfirler çıkarları zarar gördüğünde asla sözlerinden dönmezler. Kâfirler, menfaatlerine zarar verenler toplumun en sevdikleri iken bile düşman olurlar. Allah kâfirleri rahata erdirdi, fakat onları zamanında cezalandırmaktan da geri kalmadı.
Diğer tüm kıssalarda olduğu gibi ibadetin ve manevi boyutun önemsenmesi gerektiği çünkü bu dünyanın bir gün sona ereceği ve önemli olanın ahiret olduğu anlatılmaktadır. Nefsimize kapılmayıp ahiret için çalışmaya devam etmeli ama bu yaşamı da ihmal etmemeliyiz.

7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 77. Sayfa Cevapları GÜN Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.