Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
4 Şubat 2020, 21:06
Zeynep Zeynep
Üye
Konu Sayısı: 30

“İçki Öldürür, Kumar Söndürür” Sözünü Açıklayan Bir Yazı

“İçki Öldürür, Kumar Söndürür” Sözünü Açıklayan Bir Yazı

Bireyden aileye, aileden topluma yansıyacak ölçüde derin tahribata neden olacak kötü alışkanlıklar olan içki ve kumar sağlığı ve kişinin maddiyatını etkilediğinden hem öldürür hem de kişinin değerini, prestijini yok eder. Eskiden süre gelen bu alışkanlıkların gözle görülür biçimde zararları anlaşılmaktadır. İçkinin unutkanlığa sebep olması, karaciğeri yıpratması, mide hastalıklarının oluşması gibi daha pek çok soruna davetiye çıkardığı gibi hiç bir faydası olmayan içkiye para verilmektedir.

Yine daha fazla kazanmak amacıyla kazancını, ailenin rızkını yatırdığı paranın da kaybedilmesi ile kişi bunalıma sürükleyecek, ailevi sorunlar yaratacak kadar hayatının bozulmasına neden olur ki bunlar kişinin toplum içerisinde yok olmasına sebebiyet vermektedir.


Yorumlarınız bizim için değerlidir. Yorum yazmak için TIKLAYIN.

Bir önceki yazımız olan Kanuni Sultan Süleyman Osmanlı Döneminde Ne Gibi Başarılar Elde Etmiştir? başlıklı makalemizi de okumanızı öneririz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.