Cevap Yaz
3 Nisan 2023, 19:49 - Zülal Güneş Yazdı

İhtiyaç Duyduğunuz Bilgilere Nasıl Ulaşıyorsunuz? Bir Konuda Araştırma Yapmak İstediğinizde Hangi Kaynaklara Başvuruyorsunuz?

Soru: İhtiyaç Duyduğunuz Bilgilere Nasıl Ulaşıyorsunuz? Bir Konuda Araştırma Yapmak İstediğinizde Hangi Kaynaklara Başvuruyorsunuz?
Cevap:

Bir araştırma yaparken ihtiyaç duyabileceğimiz bilgileri bulmamızı sağlayan birkaç araç bulunmaktadır. Bunlar şu şekilde belirtilebilmektedir; internetteki kaynaklar, kitaplar, ansiklopediler, makaleler ve özellikle yakın tarih araştırmalarında o dönemde yaşamış insanların anıları bizlere kaynak oluşturabilmektedir.

Araştırma Yaparken Başvurulan Kaynaklar Nelerdir?

İhtiyaç Duyduğunuz Bilgilere Nasıl Ulaşıyorsunuz? Bir Konuda Araştırma Yapmak İstediğinizde Hangi Kaynaklara Başvuruyorsunuz?

İnternetteki kaynaklar, çokluğu ve hızlıca bilgiye ulaşma imkanı verdikleri için genellikle en çok tercih edilen araştırma kaynağı olmaktadır. Ancak internetteki bilgilerin doğruluğu bazen tartışmalı olabilmektedir.

Kitaplar ve ansiklopediler ise daha güvenilir kaynaklar arasında gösterilmektedir. Ancak ihtiyaç duyabileceğimiz her konuda ilgili kitaba ya da ansiklopediye ulaşmamız çok kolay olmamaktadır.

Bu nedenle ulaşabileceğimiz tüm kaynakları kullanarak araştırmalarımızı yapmamız gereklidir.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 98. Sayfa Cevapları MEB Yayınları  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.