Cevap Yaz
4 Nisan 2023, 3:33 - Zülal Güneş Yazdı

İletişim ve Ulaşım Teknolojisindeki Gelişmelerin Ticari Faaliyetler İçin Önemi Nedir?

Soru: İletişim ve Ulaşım Teknolojisindeki Gelişmelerin Ticari Faaliyetler İçin Önemi Nedir?
Cevap: İletişim ve ulaşım teknolojisindeki gelişmeler, ticari faaliyetlerin hızlanmasında, büyümesinde, kolaylaşmasında ve gelişmesinde son derece önemli bir rol oynamaktadır.

İletişimde ve Ulaşımda Gelişme Ticari Faaliyetlere Etkisi Nedir?

İletişim ve Ulaşım Teknolojisindeki Gelişmelerin Ticari Faaliyetler İçin Önemi Nedir

Gelişen iletişim teknolojisi, ticari faaliyetler için tüm dünya ile kolayca iletişim kurulabilmesini sağlamaktadır. Ulaşım teknolojisi ise tüm ticari faaliyetlerin en hızlı şekilde gerçekleşebilmesinde ve bu ticaretin kısa ve kolay bir şekilde sağlanabilmesini mümkün hale getirmektedir.

Bu durum, ticari faaliyetlerin sınırlı alanlar yerine tüm dünyaya yayılarak büyümesinde ve gelişmesinde son derece etkili olurken, şirketler diledikleri ülkeye ürünlerini gönderebilmekte, tüketiciler ise bu ürünleri tek bir tık ile dahi satın alabilmektedir.  İletişim ve ulaşım teknolojisinin ticari faaliyetler için önemi böyledir.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 196. Sayfa Cevapları E-Kare Yayıncılık  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.