Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 14:29 - Zülal Güneş Yazdı

İnsanlar Gün İçerisinde Yaşadıklarını, Gördüklerini, Duyduklarını Neden Yazma İhtiyacı Duyarlar?

Soru: İnsanlar Gün İçerisinde Yaşadıklarını, Gördüklerini, Duyduklarını Neden Yazma İhtiyacı Duyarlar?
Cevap: İnsanlar gün içerisinde yaşadıklarını, gördüklerini, duyduklarını unutmamak için yazmaya ihtiyaç duyarlar. Çünkü günlük yaşamımızdaki pek çok olayı üzerinden belirli bir zaman geçtikten sonra unutma ihtimalimiz bulunmaktadır.

İnsanlar Yaşadıkları Olayları Yazma İhtiyacını Niye Duyarlar?

İnsanlar Gün İçerisinde Yaşadıklarını, Gördüklerini, Duyduklarını Neden Yazma İhtiyacı Duyarlar?

İnsan hafızası yaşadığı, gördüğü ve duyduğu her şeyi kayıt altına alacak kadar gelişmiş bir yapı değildir. Bu nedenle zaman içerisinde bazı bilgiler unutulabilir ya da karıştırılabilir. Ancak gün içerisinde yaşanan, görülen ve duyulanların yazılması bu ihtimalleri ortadan kaldırır.

Özellikle o gün içerisinde yaşanan olaylar kişi için önemli ise mutlaka yazılmalıdır. Çünkü kişi ileride o günü hatırlamak istediğinde bu yazıları okuyabilir ve bu durum da ona fayda sağlar.

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 92. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.