Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 14:34 - Zülal Güneş Yazdı

İnsanların Anlaşabilmesi İçin Aynı Dili Konuşması Gerekir Mi?

Soru: İnsanların Anlaşabilmesi İçin Aynı Dili Konuşması Gerekir Mi?
Cevap: İnsanların anlaşabilmesi için aynı dili konuşması gerekmez. Çünkü insanlar yalnızca sözlü iletişim yolu ile birbiri ile iletişim içerisinde olmazlar. Biri ile konuşurken söylediği sözlerin yanı sıra o kişinin beden dilini de yorumlarız.

Anlaşmak İçin Aynı Dili Bilmek Önemli Midir?

İnsanların Anlaşabilmesi İçin Aynı Dili Konuşması Gerekir Mi?

Konuştuğumuz kişinin mimikleri, ses tonu, jest hareketleri gibi pek çok faktör iletişimin öğelerini oluşturmaktadır. Bu nedenle iki kişinin anlaşabilmesi için yalnızca aynı dili konuşuyor olması gerekmez.

Nitekim aynı dili konuşan insanların da devamlı olarak anlaşamadıklarını, hatta pek çok fikir ayrılığına düştüklerini görüyoruz. Bu toplumsal olarak da yaşandığı gibi en temel iletişim ağımız olan aile içinde bile zaman zaman bazı konularda anlaşmazlığa düşebiliyoruz.

7. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 24. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.