Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 15:39 - Zülal Güneş Yazdı

İnsanların doğup büyüdüğü topraklardan başka alanlara göç etmesinin sebepleri neler olabilir?

Soru: İnsanların doğup büyüdüğü topraklardan başka alanlara göç etmesinin sebepleri neler olabilir?
Cevap: İnsanlar doğup büyüdükleri şehirlerden iş bulma, savaş, salgın hastalık, kültürel nedenlerden dolayı göç etmek zorunda kalmaktadırlar.

İnsanlar Memleketlerinden Neden Göç Ederler?

İnsanların doğup büyüdüğü topraklardan başka alanlara göç etmesinin sebepleri neler olabilir?

İnsanların doğup büyüdüğü topraklardan başka alanlara göç etmesinin sebepleri arasında ilk olarak iş imkanları gelmekte, insanlar, daha iyi iş imkanlarına sahip olmak için farklı şehirler veya ülkelere göç etmektedir.

Bunun yanı sıra daha iyi eğitim olanaklarına sahip olmak için de farklı yerlere göç edilmekte, özellikle yüksek öğrenim için iyi bir üniversite veya okul arayışında olanlar, başka bir yerdeki eğitim olanaklarını tercih ederek göç etmektedir.

Savaş veya çatışmaların yaşandığı bölgelerden kaçarak daha güvenli bir yere gitmek istenilmesi de insanların göç etme sebepleri arasında önemli bir yere sahiptir. İklim değişikliği de bazı bölgelerde yaşayan insanları doğal afetler ve çevresel felaketlerden kaçarak başka bölgelere göç etmeye zorlayabilmektedir.

Kültürel nedenler de insanların doğup büyüdüğü topraklardan başka alanlara göç etmesinin sebepleri arasında yer almaktadır.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 105. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.