Cevap Yaz
2 Nisan 2023, 15:16 - Zülal Güneş Yazdı

İnsanların Yaptıklarından Hesaba Çekileceği Bilincine Sahip Olması Toplumda İyiliklerin Çoğalıp Kötülüklerin Azalmasında Nasıl Bir Rol Oynayabilir?

Soru: İnsanların Yaptıklarından Hesaba Çekileceği Bilincine Sahip Olması Toplumda İyiliklerin Çoğalıp Kötülüklerin Azalmasında Nasıl Bir Rol Oynayabilir?
Cevap: Ahirette sadece iyilikler değil, kötülükler de mükafatlandırılır. Allah’ı (cc) inkar edenler, insan haklarını yiyenler, insan canına ve malına zarar verenler, kötülükler işleyenler ve günah işleyenler ahirette cezasını çekeceklerdir.

Kötülüklerin Azalmasında Ahiret İnancının Önemi Nedir?

İnsanların Yaptıklarından Hesaba Çekileceği Bilincine Sahip Olması Toplumda İyiliklerin Çoğalıp Kötülüklerin Azalmasında Nasıl Bir Rol Oynayabilir?

Cehennem, başkalarına ve kâfirlere zarar verenlerin cezalandırılacağı yerdir. Rabbimiz (cc), yapılan her kötülüğün mükafatını ahirette alacağını Kuran’da açıkça bildirmiştir. Alemlerin Rabbi olan Yüce Allah (cc.), konuyla ilgili bir âyet-i kerimede: “Kitap indirildi; görürsün ki, zalimler onda yazılanlardan korkarlar. Vay halimize! “Ne kitap!” Her şeyi (yaptıklarımızı) saydı ve büyük ya da küçük hiçbir şey bırakmadı! Böylece kendilerinden önce yaptıklarını keşfettiler. Rabbin kimseye zarar vermez” diye buyurdu.

7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 21. Sayfa Cevapları GÜN Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.