Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 16:49 - Zülal Güneş Yazdı

İskâna Tabi Tutulanların Yakın Yerlerden Getirilme Sebebi Ne Olabilir?

Soru: İskâna Tabi Tutulanların Yakın Yerlerden Getirilme Sebebi Ne Olabilir?
Cevap: İskâna tabi tutulanların yakın yerlerden getirilme sebepleri arasında ilk olarak dil ve kültür farklılıklarının yaşanmaması ve halklar arasındaki iletişim ve uyum daha kolay sağlanabilmesidir. Bir diğer sebebi ise kısa mesafeler ile göçlerin kolaylıkla gerçekleştirilebilmesi olmuştur.

İskan Politikası İçin Yakın Yerlerde Olanların Getirilme Sebepleri Nelerdir?

İskâna Tabi Tutulanların Yakın Yerlerden Getirilme Sebebi Ne Olabilir

İskâna tabi tutulanların yakın yerlerden getirilme sebepleri arasında ilk olarak dil ve kültür farklılıklarının yaşanmaması ve halklar arasındaki iletişim ve uyum daha kolay sağlanabilmesidir. Bir diğer sebebi ise kısa mesafeler ile göçlerin kolaylıkla gerçekleştirilebilmesi olmuştur.

Bunların yanı sıra iskâna tabi tutulanların yakın bölgelerden getirilme sebeplerinden biri, benzer tarım ve iklim koşullarına sahip olan bölgelerde kişilerin tarım faaliyetlerini sürdürebilmesi ve iklim şartlarından etkilenilmemesidir.

Sosyal ve ekonomik ilişkilerin daha önceden kurulmuş olması veya daha kolay ilişki kurularak daha hızlı bir uyum sağlamaları, yeni bir hayat kurmaları kolaylaşması sebebiyle de iskâna tabi tutulanların yakın yerlerden getirilmesi politikası uygulanmıştır.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 40. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.