Cevap Yaz
4 Şubat 2023, 17:25 - Zülal Güneş Yazdı

İstem Dışı Hareket Etmek Ne Demektir?

Soru: İstem Dışı Hareket Etmek Ne Demektir?
Cevap:

İstem dışı hareket etmek, kişinin kontrol edemeyerek veya istemeyerek vücudunun belirli bir hareketini yapmasıdır. Bu hareketler genellikle kas spazmları, Parkinson hastalığı, epilepsi gibi nörolojik durumların bir sonucu olabileceği gibi, stres, anksiyete gibi psikolojik durumlar veya fiziksel yorgunluk, aşırı içki veya ilaç kullanımı gibi nedenlerden de kaynaklanabilir.

Distoni Nedir?

İstem Dışı Hareket Etmek Ne Demektir

Distoni nedir? Sorusuna cevap olarak ise , vücutta anormal ve istem dışı kas kontraktil hareketlerinin oluştuğu nörolojik bir bozukluk cevabını vermek mümkündür. Bu hareketler, kişinin isteğine karşın gerçekleşir ve sert, düzensiz veya yavaş olabilir.

Distoni kol, bacak, boyun, yüz veya diğer vücut bölgelerinde ortaya çıkabilir ve kişinin günlük aktivitelerini engelleyebilir. Distoni, tek başına ya da başka nörolojik hastalıkların bir parçası olarak ortaya çıkabilir ve tedavisi kişiye özel olarak belirlenebilir.

4. Sınıf Türkçe Ders Kitabı 206. Sayfa Cevapları Özgün Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.