Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:19 - Zülal Güneş Yazdı

İterek Veya Çekerek Hareket Ettiremediğiniz Varlıklar Nasıl Hareket Ettirilebilir?

Soru: İterek Veya Çekerek Hareket Ettiremediğiniz Varlıklar Nasıl Hareket Ettirilebilir?
Cevap: Hayatımızda çekerek ya da iterek hareket ettiremeyeceğimiz çok sayıda madde vardır. Bunları hareket ettirmek için başka bir insandan yardım isteyebiliriz. Eğer insanların çözebileceği bir şey değilse ya da çok sayıda insan gücü gerekiyorsa teknolojik aletlerden ve araçlardan da yararlanabiliriz.

İtme ve Çekme Kuvveti Etki Etmeyen Varlıklar Nasıl Hareket Ettirilebilir?

İterek Veya Çekerek Hareket Ettiremediğiniz Varlıklar Nasıl Hareket Ettirilebilir

Bir nesneyi hareket ettirmek, durdurmak, yönünü değiştirmek için itmemiz ya da çekmemiz gerekir. Ancak bazı şeyleri böyle durdurmak mümkün olmayabilir. Örneğin duran bir araba insan gücüyle hareket ettirilemez. Birden fazla insan da bu durumu değiştirmez.

Eğer kaza geçirilmişse ve bunun yeri değiştirilmesi gerekiyorsa çekici çağırmamız gerekir. Bunun gücüyle aracı hareket ettirmemiz mümkündür.

3. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 82. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.