Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 10:39 - Zülal Güneş Yazdı

Komşuluk ilişkilerinin toplumsal birlik ve dayanışmaya katkıları

Soru: Komşuluk ilişkilerinin toplumsal birlik ve dayanışmaya katkıları
Cevap: Komşuluk ilişkileri yalnız yaşamayan insan topluluğunun önemli iletişim türlerinden biridir. İnsan bu sayede yardıma ihtiyaç duyduğu zaman komşularından dayanışma görebilmektedir.

Komşuluk İlişkileri Birlik Olmaya Katkıları Nelerdir?

Komşuluk ilişkilerinin toplumsal birlik ve dayanışmaya katkıları

Komşuluk ilişkileri yalnız yaşamayan insan topluluğunun önemli iletişim türlerinden biridir. İnsan bu sayede yardıma ihtiyaç duyduğu zaman komşularından dayanışma görebilmektedir. Bazen evimize bir şeyler eksik olabilir ve bunları market ve benzeri yerlerden alabilme fırsatımız olmayabilir. Böyle durumlarda komşularımız bizlere yardım edecektir. Komşularla başlayan bu yardım ilişkisi daha sonra daha büyük toplumlara okullara iş yerlerine hastanelere gibi birçok toplumsal yere yayılacaktır. Bu sayede herkes birlik ve dayanışma içerisinde mutlu bir şekilde yaşamaya devam edebilir.

Bizler de komşularımız ile güzel ilişkiler kurmalı ve onlara yardım etmeliyiz. Böylece topluma yararlı ve iyi huylu bireyler olmayı başarabiliriz.

6. Sınıf Sosyal Bilgileri Ders Kitabı 19. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.