Cevap Yaz
5 Nisan 2023, 3:09 - Zülal Güneş Yazdı

Kurallara Neden İhtiyaç Duyarız?

Soru: Kurallara Neden İhtiyaç Duyarız?
Cevap:

Kurallar günlük yaşantı ve toplumsal düzeni sağlamaktadır. Düzenli bir toplumda yaşayabilmek için kurallara ihtiyaç duyulmaktadır. Bu nedenle belirlenmiş olan kuralların herkes tarafından mutlaka uyulması gerekmektedir.

Yazılı Kurallar İle Yazılı Olmayan Kuralların Yaptırımları Nelerdir?

Kurallara Neden İhtiyaç Duyarız?

Yazılı kurallar ile yazılı olmayan kuralların yaptırımları farklılık göstermektedir. Yazılı olmayan töre, gelenek, din kuralları toplumsal düzeni sağlamak için var olsalar da devlet tarafından bir yaptırımları söz konuş değildir. Bu kuralların yaptırımları toplum tarafından manevi yaptırıma sahiptirler.

Ancak hukuk kuralları yani yazılı kurallar devlet tarafından yasalar sayesinde koruma altına alınmaktadır. Hukuk kurallarına uyulmaması halinde yaptırım devlet zoru ile gerçekleştirilmektedir. Bu kuralların yaptırımları maddi yaptırımlar olmaktadır.

4. Sınıf İnsan Hakları Ders Kitabı 77. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.