Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
12 Ekim 2021, 18:16
Zeynep Zeynep
Abone
Konu Sayısı: 30

Kurtuluş Savaşı İle İlgili Kompozisyon Örneği

Kurtuluş Savaşı

Kurtuluş Savaşıyla İlgili Kompozisyon

Birinci dünya savaşı döneminde gösterilen mücadelenin ardından verilen maddi ve manevi kayıplara rağmen istenen neticeye erişilemediği gibi savaşın kalıntıları ve toprağımız üzerindeki yabancı elin çekilmemesi, kurulan planların devam etmesi gibi faktörler kurtuluş savaşına zemin hazırlamıştır.

Yurdunu vermek istemeyen binlerce vatansever ellerindeki imkanlarla canla başla mücadeleye girişmişlerdir. Başta düzensiz birlikler karşı koyarak yurda girmelerini engellemişlerdir. Dört bir yandan saldıran düşmanlara karşı Mustafa Kemal Atatürk’ün kurduğu milli direniş hareketi ile düzenli ve planlı hareket edilerek düşmanlara karşı konulmuştur. Yetersiz asker ve techizat nedeniyle genci, yaşlısı, çocuğu herkes gerek maddi gerekse manevi olarak elini taşın altına koyarak mücadeleye katılmıştır.

Ölüm kalım meselesinden ziyade vatanın birliği ve bütünlüğünü, toprağın tek bir parçasının bile emperyalist ellere düşmemesi için gösterilen özgürlüğün haklı sebebiydi. Yürekler yandı, zorluklar çekildi fakat haklı gururu hep bağrımızda taşıyacağız.

4.2/5 - (189 votes)
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.