Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:49 - Furkan Yazdı

Kütüphaneler Haftası İle İlgili Kompozisyon

Kütüphaneler Haftası İle İlgili Kompozisyon

Kütüphane, kitapların evi anlamına gelir. Kütüphanelerde her türlü kitap, dergi, gazete gibi gereçlerin saklandığı, korunduğu ve halka açıldığı yerlere verilen isimdir. Ülkemizde kütüphane geleneği çok eski bir gelenek olmakla birlikte her yıl mart ayının son pazartesi günü ile başlayan hafta da kutlanır.

Ülkemizde kütüphaneler günü şeklinde bir günün olması, milletimizin kütüphanelere vermiş olduğu değeri gösterir. Her yıl kütüphaneler gününde toplum bilinçlendirmek için organizasyonlar yapılır. Hatta bazı illerde kütüphaneler gününde ulaşım araçları o haftaya özel elinde kitap olanlara ücretsiz binme gibi kampanyalarda yapılabilmektedir. Bazen ise belediyeler kütüphaneler haftasına özel olarak kitap okuyanlara özel hediyeler vermektedir. Böylece toplumda kitap okuma alışkanlığı aşılanmaya çalışılmaktadır. Üstelik bazı bilim adamlarına göre bu tür organizasyonlar insanların kitap okuma ve kütüphaneye gitme gibi alışkanlıklar kazanmalarını sağlamaktadır.

Kütüphaneleri sadece sınav öncesi gidilip çalışılacak yerler olarak görmemeliyiz. Hayatımızın her dönemine yaymalı ve kütüphaneye gitmek gibi güzel bir alışkanlığı kazanmalıyız. Bu alışkanlığı kazanmamıza yardımcı olabilecek olan kütüphaneler haftasında bu bilinci almalı ve çevremizdeki insanlara yaymalıyız.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.