Cevap Yaz
14 Ağustos 2023, 15:35 - Zülal Güneş Yazdı

Maddi Varlık Manevi Varlık İfadeleri Sizlere Neler Çağrıştırmaktadır?

Soru: Maddi Varlık Manevi Varlık İfadeleri Sizlere Neler Çağrıştırmaktadır?
Cevap: Maddi bir varlık, sınırlı parasal değeri olan ve genellikle fiziksel biçimde olan bir varlıktır. Türk Dil Kurumu’na göre manevi kelimesinin anlamı: Görünmeyen, hissedilen, manevi, manevi, madde karşıtı.

Maddi ve Manevi Varlıklar

Maddi Varlık Manevi Varlık İfadeleri Sizlere Neler Çağrıştırmaktadır?

Maddi bir varlık, sınırlı parasal değeri olan ve genellikle fiziksel biçimde olan bir varlıktır. Maddi varlıklar, işlem değerinden ziyade teorik değeri olan maddi olmayan varlıkların zıttıdır. Manevi kelimesi dilimizde en çok kullanılan kelimelerden biridir. Manevi Arapçadan Türkçemize geçmiştir. Türk Dil Kurumu’na göre manevi kelimesinin anlamı: Görünmeyen, hissedilen, manevi, manevi, madde karşıtı.
Mal ve hizmet üretiminde kullanılmak, kiralamak veya idari amaçlarla edinilen ve genellikle birden fazla mali yıl için kullanılan maddi duran varlıklar, üretim süreci olmaksızın ekonomik ve gerçek değeri olan varlıklar ve bunların stokları, üretim ve tüketim stokları, değer olarak alınan değerlerdir.

7. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 10. Sayfa Cevapları GÜN Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.