Cevap Yaz
15 Ağustos 2023, 14:01 - Furkan Yazdı

Mikroskobun Hücrenin Yapısının Anlaşılmasına Olan Katkıları Nelerdir?

Mikroskobun ve Diğer Teknolojik Araçların Gelişiminin Hücrenin Yapısının Anlaşılmasına Olan Katkıları Nelerdir? konusu içerisinde Mikroskop gibi teknolojik aletlerin hücrenin yapısının anlaşılmasında olan katkısını cevaplandırdık. Eksik yada hatalı olabileceğini düşündüğünüz cevapları bizlere Yorumlar bölümünden yazarak bildirebilirsiniz.

Mikroskobun ve Diğer Teknolojik Araçların Gelişiminin Hücrenin Yapısının Anlaşılmasına Olan Katkıları Nelerdir?

Mikroskobun Hücrenin Yapısının Anlaşılmasına Olan Katkıları Nelerdir

Mikroskobun ve Diğer Teknolojik Araçların Gelişiminin Hücrenin Yapısının Anlaşılmasına Olan Katkıları Nelerdir? sorusunu yanıtlamadan önce mikroskop nedir ve ne işe yarar gibi soruların cevaplarını başlangıçta paylaşalım.

Mikroskop 1590 yılında Hollandalı Zacharias Janssen tarafından icat edilmiştir.

Mikroskop bir insanın çıplak gözüyle göremeyeceği küçük cisimlerin çeşitli mercekler aracılığı ile cismin boyutunu büyütüp görüntüsünü yansıtan bir alettir. Çok küçük cisimlerin incelenmesinde öncülük eden mikroskop jeoloji, arkeoloji ve kriminalistik alanlarında da kullanılmaktadır.


Mikroskop sayesinde bir insanın çıplak gözle göremeyeceği bir çok hücreyi inceleyip bilgi sahibi olduğumuz için günümüzde bir çok hücre hakkında çok detaylı bilgilere sahibiz. Hücrelerin yapısını incelememizde manuel olarak iş yapan en işe yarar alettir.

Mikroskobun Hücrenin Yapısının Anlaşılmasına Olan Katkıları Nelerdir?

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.