Cevap Yaz
20 Ağustos 2023, 14:17 - Zülal Güneş Yazdı

Müddessir Suresinin İlk Beş Ayetinde Allah (c.c.), Hz. Muhammed’den (s.a.v.) Neler İstemektedir?

Soru: Müddessir Suresinin İlk Beş Ayetinde Allah (c.c.), Hz. Muhammed’den (s.a.v.) Neler İstemektedir?
Cevap: Allah (c.c) Müdessir Suresinin ilk 5 ayetinde Hz. Muhammed’den, (s.a.v) İnsanları hak yolu olan İslam dinine teşvik etmesini, onlara İslamiyet’i sevdirerek davet etmesini, giysilerini temiz tutarak kötü olan tüm tutum ve davranışları terk etmesini istemiştir. Bununla birlikte Allah, Hz. Muhammed’den, insanları kabir azabı için uyarmasını istemiştir.

Kısacası Yüce Allah, Hz. Muhammed’den peygamberlik görevini yerine getirmesini istemiş ve onu elçisi olarak yönlendirmiştir.

Müddessir Suresinin Anlamı

Müddessir Suresinin İlk Beş Ayetinde Allah (c.c.), Hz. Muhammed’den (s.a.v.) Neler İstemektedir?

Kısacası Yüce Allah, Hz. Muhammed’den peygamberlik görevini yerine getirmesini istemiş ve onu elçisi olarak yönlendirmiştir. Müdessir 42 43 tefsiri için 42. Ayette, “Sizi şu yıkıcı ateşe sokan nedir?” denmektedir. 43. Ayette ise bu ayete cevap olarak “Biz namaz kılanlardan değildik” denmektedir.

 

4. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 84. Sayfa Cevapları Anka Yayınevi 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.