Anasayfa Kitap Cevapları
Cevap Yaz
27 Eylül 2019, 21:01
Furkan Furkan
Yönetici
Konu Sayısı: 1143

Müzeler Haftası İle İlgili Kompozisyon

Müzeler Haftası İle İlgili Kompozisyon

Müzeler, geçmişte yaşanmış olan insanların her türlü eşyasının günümüze kadar gelmiş olan kalıntılarının sergilendiği yerlerdir. Müzelerde geçmişten günümüze kalan para, çanak, kalıntı, madeni eşyalar gibi şeylerin sergilendiği yerlerdir.

Anadolu çok eski medeniyetlere ev sahipliği yaptıkları için tarihi kalıntı açısından çok zengin bir ülkedir. Bu sebeple de ülkemizde bu tarihi kalıntıların sergilendiği birden fazla müze bulunmaktadır. Ülkemizde çok sayıda bulunan müzeleri her yıl binlerce kişi merak ve hayretle ziyaret etmektedirler. Ülkemizde müze kültürünün varlığı sebebi ile 18 mayıs ile 24 mayıs tarihleri arasında kutlanmaktadır. Her yıl müzeler haftasında milletimizin kültür varlıkları tanıtılır. Ayrıca müzeler haftasında tarihi olan eserlerin korunması ve milli kültürün korunması konusunda toplum bilinçlendirilir. Müzelerin bir diğer görevi ise kültürel varlıkları korumayarak ve milleti eğitmektir.

Müzeler haftasında milli kültürümüzün yansıması olan müzeleri ziyaret etmeli ve bu haftanın önemini anlatan toplantılar düzenlenmelidir. Ayrıca müzeler haftasının önemini ve değerini anlatmak için okullarda müzeler konusunda eğitim düzenlenmelidir. Böylece müzeler haftasına yakışır şekilde davranmış oluruz.

2.3/5 - (23 votes)
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.