Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 9:30 - Zülal Güneş Yazdı

Nesli Tükenme Tehlikesi Altında Olan Canlı Türlerini Koruma Altına Alacak Önlemler Nelerdir?

Soru: Nesli Tükenme Tehlikesi Altında Olan Canlı Türlerini Koruma Altına Alacak Önlemler Nelerdir?
Cevap:

Nesli tükenme tehlikesi altında olan canlı türlerini koruma altına almak için hem bireysel hem de toplumsal olarak yapılabilecek birçok farklı önlem bulunmaktadır. Bu önlemlerden bazılarına örnek olarak şunları verebiliriz;

  • Nesli tükenme tehlikesi altında olan türlerin doğal habitatlarının korunması, onların sürdürülebilir bir biçimde yaşamasına ve gelişmesine yardımcı olmaktadır.
  • Nesli tükenmekte olan türlerin üretimi ve yeniden yerleştirilmesi, onların popülasyonlarını artırmaya ve nesli tükenme tehlikesinden korunmalarını sağlamaktadır.
  • Nesli tükenme tehlikesi altındaki türlerin korunmasını sağlamak için uygun yasaların ve politikaların oluşturulması gerekmektedir.
  • Nesli tükenme tehlikesi altındaki türlerin korunması, ulusal ve uluslararası iş birliği ile daha etkili hale gelebilmektedir.

Nesli Tükenme Tehlikesi Altında Olan Canlı Türlerini Koruma Altına Alacak Önlemler Nelerdir

 

5. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı 219. Sayfa Cevapları MEB Yayınları  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.