Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 5:27 - Furkan Yazdı

Niçin Mevsim Şartlarına Uygun Kıyafetler Seçeriz? Söyleyiniz.

Neden Mevsim Şartlarına Uygun Kıyafetler Seçeriz?

Soru: Niçin Mevsim Şartlarına Uygun Kıyafetler Seçeriz? Söyleyiniz.
Cevap: İnsanlar mevsime daha kolay ayak uydurabilmek için mevsim şartlarına göre kıyafet seçer. Kış aylarında soğuktan korunmak için kalın, yazın sıcaktan bunalmamak için ince giyinmek gerekir.

Niçin Mevsim Şartlarına Uygun Kıyafetler Seçeriz Söyleyiniz.

Yaz aylarında çok kalın giymek aşırı derecede terlemeye neden olur. Böylece sık sık kıyafet değiştirilir. Bu mümkün değilse kişiler kendilerini rahatsız hisseder. Yaz aylarında çok ince giyinmek de hastalıklara karşı koruyamamaya sebep olur. Bu sebeple kış aylarında insanlar kalın ve yünlü giysiler tercih eder. Böylece olumsuz koşullardan korunur. Yaz ayı geldiğinde ise ince kumaşlara sahip olan kıyafetler tercih edilir. Böylece daha serin olacağı için terleme gibi durumların da önüne geçilir.

Sonbahar ve bahar gibi geçiş aylarında ise ani sıcaklık farklılıklarından korunmak için ince hırkala gibi kıyafetler kullanılır.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 134. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.