Cevap Yaz
3 Nisan 2023, 19:43 - Zülal Güneş Yazdı

Nuri Demirağ Hangi Kişilik Özelliklerine Sahiptir?

Soru: Nuri Demirağ Hangi Kişilik Özelliklerine Sahiptir?
Cevap:

Nuri Demirağ, yaşamı boyunca ulaşım sektörü içerisinde faaliyetlerini sürdürmüştür. Ülkemiz adına da birçok ilke imza atmıştır. Bu nedenle Nuri Demirağ’ın kişilik özelleri arasında azimli, kararlı, çalışkan, hırslı ve zeki gibi özellikleri bulunduğu söylenebilir.

Nuri Demirağ Kimdir?

Nuri Demirağ Hangi Kişilik Özelliklerine Sahiptir?

Nuri Demirağ 1898 yılında Sivas’ta doğmuştur. Eski adı ise Mühürzade Mehmet Nuri Bey’dir. Ancak Soyadı Kanunu’nun yürürlüğe girmesi sonrasında kendisine Atatürk tarafından Demirağ soyadı verilmiştir.

Demirağ soyadı almasının nedenlerinden en önemlisi Nuri Demirağ’ın hayatı boyunca ulaşım sektörü içinde çalışmalar yapması ve demiryollarının kurulmasında katkıları bulunmasıdır. Ayrıca kendisi havacılık sektöründe de faaliyetlerde bulunmuştur. Türkiye’nin ilk yerli otomobili olan Devrim’in yapımında da görev almıştır.

5. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 136. Sayfa Cevapları MEB Yayınları  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.