Cevap Yaz
26 Ağustos 2023, 12:49 - Furkan Yazdı

Öğretmenler Günü İle İlgili Kompozisyon

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Harf İnkılabını Tanıtırken Çekilmiş Fotoğrafı

Öğretmenler Günü Hakkında Kompozisyon

Öğretmenler günü ülkemizde her yıl 24 kasım günü kutlanır.

Öğretmenler, her bireyin eğitim ve öğretimini tamamlanası için büyük çaba ve gayret gösteren kişilerdir. Öğretmenlik mesleği öyle kutsal bir meslektir ki iyi bir öğretmen öğrencilerin geleceklerini şekillendirebilirler. Bu sebeple de öğretmenlik mesleğini sadece bu mesleği hak eden kişilere verilmesi büyük önem arz eder. Çünkü eğitimli ve başarı olan bir öğretmen, öğrencilerini en iyi şekilde geleceğe hazırlayabilir.

İşte iyi eğitimci de bu tür öğretmenlere söylenen güzel bir sözdür. Böylesine kutsal bir mesleği icra eden öğretmenlere bir günün mal edilmesi onları onurlandırır ve daha güzel işler yapmalarına yol açar. Öğretmenler gününde her öğretmene değerli olduklarını hissettirmek teşvik açısından da önem arz eder.

Öğretmenler böylesine meşakkatli bir meslek icra ederken onlar için bir gün ayırmak ve onları kutlamak çok önemlidir. Bu özel günde her birey hayatına yol veren öğretmenine onun ne kadar özel biri olduğunu hissettirmesi gerekir.

 

Öğretmenler yeni nesil sizlerin eseri olacaktır. 

Başöğretmen Gazi Mustafa Kemal Atatürk.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.