Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 13:57 - Zülal Güneş Yazdı

Okullarda Demokrasi Kültürünün Kazandırılmasında Okul Öğrenci Meclisinin Önemi Nedir?

Soru: Okullarda Demokrasi Kültürünün Kazandırılmasında Okul Öğrenci Meclisinin Önemi Nedir?
Cevap: Okullarda oluşturulan öğrenci meclisleri ile öğrenciler ve idari yapı arasında iletişim kurmak kolaylaşmaktadır. Bu nedenle öğrencilerin talep ve şikayetlerinin idari birimlere ulaştırılması için okullarda öğrenci meclislerine yer verilmelidir.

Okul Öğrenci Meclisinin Demokrasi Kültürüne Katkısı Nedir?

Okullarda Demokrasi Kültürünün Kazandırılmasında Okul Öğrenci Meclisinin Önemi Nedir

Öğrenci meclisinde bulunacak öğrenciler diğer öğrencilerin oyları ile belirleneceği için son derece demokratik bir süreç olmaktadır. Aynı zamanda öğrenci meclislerinde bulunan öğrenciler, öz güven ve girişimcilik gibi alanlarda kendilerini geliştirme imkanı bulmaktadır.

Aynı zamanda öğrenci meclisi içinde bulunan öğrenciler kendileri ile aynı fikirde olmayan insanlara da saygılı davranmayı öğrenmekte ve farklı görüşler de olabileceği konusunda farkındalık sahibi olmaktadır. Bu sebeple bir okulda öğrenci meclisi bulunması son derece önemlidir.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 197. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.