Cevap Yaz
12 Mayıs 2023, 7:35 - Zülal Güneş Yazdı

Örf ve Âdetlerimizde Dinin Ne Gibi Etkileri Vardır?

Soru: Örf ve Âdetlerimizde Dinin Ne Gibi Etkileri Vardır?
Cevap:

Örf ve adetlerimizde dinin etkisi bulunmaktadır. Türk İslam Devleti olarak örf ve adetlerimiz özellikle dinin bize emrettiği ve uymamız gereken kurallara göre şekillenmiş ve tarihte de İslamiyet’i benimsedikten sonra örf ve adetlerimiz dinimize göre düzenlenmiştir.

Örf ve Âdetlerimizde Dinin Etkisi Nedir?

Örf ve Âdetlerimizde Dinin Ne Gibi Etkileri Vardır

Örf ve adetlerimiz her zaman saygı ve sevgi çevresinde gerçekleşen olaylardır. Örneğin anne ve babamıza, büyüklerimize saygı göstermek, en önemli örf ve adetlerimizden biri olarak bizlere İslamiyet’in bir getirisidir. Bunun yanı sıra İslamiyet’i yayma anlayışı, zekat vermek fitre vermek gibi toplumumuzda yardımlaşma ve dayanışmayı arttıran örf ve adetlerimiz de doğrudan dinimiz ile ilgilidir.

Kısacası dinimiz, geçmişten bu yana sahip olduğumuz örf ve adetlerimizi etkilemiş ve dinimize uygun örf ve adetlere sahip olmamızı sağlamıştır.

5. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 107. Sayfa Cevapları Lisans Yayınları  2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.