Cevap Yaz
7 Nisan 2023, 11:19 - Zülal Güneş Yazdı

Osmanlı Devleti’nin önemli bir siyasi güç haline gelmesinde sizce en önemli etken nedir?

Soru: Osmanlı Devleti’nin önemli bir siyasi güç haline gelmesinde sizce en önemli etken nedir?
Cevap: Osmanlı Devleti’nin önemli bir siyasi güç haline gelmesinde birçok faktör rol oynamıştır. Ancak, en önemli etkenlerden biri, Osmanlı Devleti’nin askeri gücü ve savaş stratejileridir.

Osmanlı Devleti’nin Siyasi Bir Güç Haline Gelmesini Etkileyen Unsurlar Nelerdir?

Osmanlı Devleti'nin önemli bir siyasi güç haline gelmesinde sizce en önemli etken nedir?

En önemli etkenlerden biri, Osmanlı Devleti’nin askeri gücü ve savaş stratejileridir. Osmanlı Devleti’nin kurucusu Osman Bey ve onun halefleri, etkili bir askeri liderlik sergiledi ve savaş stratejileriyle devletin sınırlarını genişletti.

Osmanlı Devleti’nin askeri gücü, Osmanlı ordusunun organize yapısına, disiplinine ve askeri teknolojideki yeniliklere olan yatkınlığına dayanmaktadır. Osmanlı ordusu, piyade, süvari ve topçu birimlerinden oluşan bir ordudur ve askerler arasında hiyerarşik bir yapı bulunmaktadır. Ayrıca, Osmanlı ordusu, ordunun her düzeyinde kullandığı yenilikçi taktik ve stratejilerle tanınmaktadır.

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 95. Sayfa Cevapları Ekoyay Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.