Cevap Yaz
20 Ağustos 2023, 0:33 - Zülal Güneş Yazdı

Otomobillerde Far Olmasaydı Ne Gibi Zorluklar Yaşanırdı?

Soru: Otomobillerde Far Olmasaydı Ne Gibi Zorluklar Yaşanırdı?
Cevap:

Otomobillerde far olmaması halinde, gece sürüşü çok zor ve tehlikeli olabilir, kötü hava şartlarında görüş mesafesi daha da kısıtlıdır, yolda yalnızca sürücünün aracının iç aydınlatması bulunur, diğer sürücülerin size yol vermesi veya size yol göstermesi zordur ve bu nedenle trafik kazalarına yol açabilir.

Otomobillerde Farların Faydaları Nelerdir?

Otomobillerde Far Olmasaydı Ne Gibi Zorluklar Yaşanırdı

Otomobillerde farkların faydaları oldukça fazladır. Özellikle far sistemi sürücü ve karşı sürücüler için aydınlatma sağlamaktadır.

Gece yolculuklarında havanın kararması ile görüş mesafesi azalmaktadır. Ancak araçlarda bulunan far sistemi ile yolu daha geniş açı ile görmek mümkün olmaktadır. Böylece trafik güvenliği sağlanarak olası kazalarda önlenmiş olmaktadır.

4. Sınıf Fen Bilimleri Ders Kitabı Cevapları Ata Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.