Cevap Yaz
28 Kasım 2022, 5:25 - Furkan Yazdı

Özel Araçlarda Çocuk Koltuğu Kullanmanın Önemini Araştırınız.

Çocuk Koltuğunun Önemi

Soru: Özel Araçlarda Çocuk Koltuğu Kullanmanın Önemini Araştırınız.
Cevap: Özel araçlarda bulunan emniyet kemeri yetişkinlere göre yapılmıştır bu nedenle çocuklar kullanamaz. Çocuklar için çocuk koltuğu kullanılması emniyet kemeri görevi görür. Çocuklar için bu koltuk güvenli yolculuk yapmalarını sağlar.

Özel Araçlarda Çocuk Koltuğu Kullanmanın Önemini Araştırınız.

Özel araçlarda çocuk koltukları, küçük çocuklara daha güvenli yolculuk yapmalarını sağlar. Böylece ani dönüşlerde ya da görünmez kazalarda onlara can güvenliği sağlar. Bunların çocuğun boyutuna uygun olması, çok sıkmaması ancak gevşek de kalmaması gerekir.

Her ne kadar insanlar dikkatli olsa da kazalar her zaman yaşanabilir. Çocuklar daha hassas bir bünyeye sahip oldukları için daha savunmasızdır. Önlem alınmamışsa kaza ile fırlaması, savrulması olasıdır.

Özel çocuk koltukları bu gibi durumların önüne geçmektedir. Dolayısıyla kaza yaşansa bile onlara yerinde sabit kalmalarını sağlar. Ayrıca herhangi bir yerden gelecek sert darbelere karşı dayanıklı oldukları için bir şey çarpması halinde de kendilerini koruyabilirler.

2. Sınıf Hayat Bilgisi Ders Kitabı 149. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.