Cevap Yaz
3 Nisan 2023, 1:32 - Zülal Güneş Yazdı

Peygamberimiz (s.a.v.) Mekke’de İslam’ı Yayarken Ne Gibi Zorluklar Yaşamıştır?

Soru: Peygamberimiz (s.a.v.) Mekke’de İslam’ı Yayarken Ne Gibi Zorluklar Yaşamıştır?
Cevap: Peygamberimiz (s.a.v) Mekke’de hakaretlere maruz kalmış, çeşitli işkenceler görmüştür. Mekke’den kovulmak istenmiş ve türlü eziyetler ile mücadele etmek zorunda kalmıştır.

Peygamber Efendimiz Dinimizi Yayarken Yaşadığı Zorluklar Nelerdir?

Peygamberimiz (s.a.v.) Mekke’de İslam’ı Yayarken Ne Gibi Zorluklar Yaşamıştır?

Peygamberimiz (s.a.v), Mekke’de müşriklere karşı İslam’ı yayarken pek çok zorluk yaşamış ama yine de tüm bu zorluklara göğüs gererek Mekke’de İslam’ı yaymayı başarmıştır. Peygamberimiz (s.a.v) Mekke’de hakaretlere maruz kalmış, çeşitli işkenceler görmüştür. Mekke’den kovulmak istenmiş ve türlü eziyetler ile mücadele etmek zorunda kalmıştır.

Müşriklerin bu oldukça kötü davranışları sebebiyle ölüm tehlikesi yaşamış ve peygamberimize suikast girişimlerinde bulunulmuştur. Hz. Muhammed, tüm bu zorluklara rağmen Mekke’de İslam’ı yaymaya devam etmiştir.

Yanındaki Müslümanlar ise dinlerini yaşayabilmek ve özellikle de hayatta kalabilmek adına hicret etmek durumunda kalmışlardır. Özellikle İslam’ı tanımayan pek çok müşrik, Peygamberimiz (s.a.v)’e son derece kötü davranmıştır.

6. Sınıf Din Kültürü Ders Kitabı 74. Sayfa Cevapları FCM Yayıncılık 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.