Cevap Yaz
27 Nisan 2023, 14:16 - Zülal Güneş Yazdı

Reform Hareketleri İle Bilim Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır?

Soru: Reform Hareketleri İle Bilim Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır?
Cevap: Reform hareketleri ve bilim arasında önemli bir ilişki vardır. Reform hareketleri genellikle, toplumsal veya siyasi değişimlerin gerekli olduğu alanlarda ortaya çıkmış ve bu hareketler ile beraber gelen değişimlerin bir parçası olarak, bilim ve teknoloji genellikle önemli bir rol oynamıştır.

Aydınlanma İle Reform Hareketleri Arsındaki İlişki Nedir?

Reform Hareketleri İle Bilim Arasında Nasıl Bir İlişki Vardır

Aydınlanma dönemi reform hareketleri, bilimin ve akıl yürütmenin merkezi olduğu bir felsefi akım olmuş, bu hareket toplumsal değişim ve ilerleme için halka bilimsel yöntemleri benimseme çağrısında bulunmuştur.

Bu nedenle de Aydınlanma dönemi reform hareketleri, modern bilimin gelişimine büyük ölçüde katkıda bulunmuştur.

Osmanlı İmparatorluğu’nda da Tanzimat hareketi, Batı Avrupa’daki reform hareketlerine benzer şekilde toplumsal, siyasi ve ekonomik değişimlerin yanı sıra bilimsel ve teknolojik gelişmenin de önemli bir parçası olmuştur.

 

7. Sınıf Sosyal Bilgiler Ders Kitabı 70. Sayfa Cevapları MEB Yayınları 2023-2024 eğitim-öğretim yılı konusu içerisinde yer alan kritik sorulardan birini cevaplamış bulunuyoruz. Cevaplarla ilgili eksik veya hatalı kısımları bizlere yorumlardan yazarak bildirebilirsiniz.

Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Ξ Bir cevap yazın

Künye Gizlilik Politikası İletişim Hakkımızda Türkçe Ders Kitabı Cevapları

Sitede yer alan yazı, resim ve dosyaların tüm hakları saklıdır ve izinsiz paylaşılması kesinlikle yasaktır.