30 Temmuz 2021, 15:12
Furkan Yönetici

Sağlık ile ilgili Kompozisyon

Sağlık konulu kompozisyon

Sağlıklı yaşam ile ilgili kompozisyon

Sağlığa yalnızca günümüzde değil tüm insanlık tarihi boyunca ihtiyaç duyulmuştur. Günümüzde ise sağlık yada tıp olarak adlandırılan bu kavramın değerini bir çok kişi bilmez, önemsemez. Tıp günümüzde çığır açmış bir durumdayken sağlığına sahip çıkmayan insanları bile bazen kurtaramaya biliyor. Sağlık günümüzde olmazsa olmazdır sağlık olmadan hayat olmaz, insanlık olmaz. Sağlığına sahip çıkmayan, vücuduna sahip çıkmayan insan Allah’ın emanetine sahip çıkmamış sayılır ve ahirette sorguya çekilir.

 

Günümüzde binlerce hatta milyonlarca belkide milyarlarca insan sigara, alkol vb. zararlı alışkanlıkları bulunuyor. Bu alışkanlıklarını devam ettiren insanlar fark etmeseler bile sağlıklarını bozuyor ve adım adım ölüme yürüyor. Günümüzde bir çok insan kanser veya kronik bir hastalığı bulunuyor. Bu hastalıkların bir çoğu sağlıksız yiyecek ve içeceklerin tüketilmesinden veya solunmasından ötürüdür. Bunların bir kısmı sigara içmeyen kişilerin pasif içicilik yani sigara içen kişinin dumanına maruz kaldığı için hastalanmakta, sağlığı bozulmaktadır. Pasif içici olmayın, sağlığınızı bozmayın.

 

Sağlıksız bir birey ne askerlik yapabilir, ne iş yapabilir nede mutlu olabilir. Hayatı boyunca hastane köşelerinde sürünür. Bu gibi insanların yerinde olmamak için sağlığımıza sahip çıkmalıyız. Kültürümüze has sağlıklı onlarca doğal ve güzel yemek var. Lahmacun, cacık, mercimek çorbası, kebap, ciğer ve daha nice güzel yemeklerimiz vardır. Bunları dengeli yedikten sonra kaf dağını bile ezer geçersiniz. Sabah kahvaltınızı mutlaka yapın, sabah kahvaltıda süt, yumurta gibi kahvaltılık yiyecek, içecekler tüketin, tüketin ki gelecek nesillerle vakit geçireceğimize hastane köşelerinde kalmayalım. Sağlığına, kendine sahip çık!

4.8/5 - (51 votes)
Ders ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 6. sınıf matematik öğün yayınları sayfa 40 forum sınıf
Forum Sınıf AramaaDers ve Çalışma kitabı cevapları aramalarınızda internet sitemizi daha üst sıralarda listelemek için aramalarınızın sonuna "forum sınıf" yazabilirsiniz.
Örnek Kullanım: 3. sınıf türkçe sayfa 11 forum sınıf

Linkedin'de Paylaş

Sadece Uzun Yorumlar Onaylanır.

Lütfen Konuyu Geliştirecek Uzun Yorumlar Yazınız.

Ana Sayfa Gizlilik Politikası İletişim S.S.S
Forum Sınıf Copyright © 2018-2021
Gizlilik Politikası İletişim S.S.S